Muži Rozpis zápasy muži Rozpis tréninky muži Tabulka a komentáře Rozpis a výsledky KLM HK
Soupiska muži Statistika muži Stará Garda Facebook

Stará garda se schází každý čtvrtek od 20:00 na ledě ZS Opočno

Utkání a turnaje staré gardy TJ Sokol Semechnice

Věk nad 35 let

 

Sezóna 2020 - 2021

Utkání starých gard  24.12. 2021

HC Baroni Opočno - TJ Sokol Semechnice 3:9

 Již tradičně se na Štědrý den utkali odvěcí hokejoví rivalové, Sokol Semechnice a opočenští Baroni.

 Utkání se hrálo v přátelské atmosféře na 3 x 20 minut hrubého času. Do tohoto derby mohou zasáhnout jen hráči starší 35 let. V brance Baronů již několik let zaskakuje semechnický Venda Vaněk. V bráně Semechnic nastoupil Jirka Chalupný. Od začátku se hrál svižný hokej, Baroni více kombinovali, ale branky stříleli semechničtí. Rychlé protiútoky byly vždy receptem na Opočno i v krajských soutěžích. Obě mužstva předváděla hezké kombinace k radosti jejich i hrstky diváků.

  V polovidě utkání se upravoval led, tak byl čas na výměnu a ochutnávku domácích destilátů. :) Derby Semechnice Opočno už asi bude k vidění jen v utkáních starých gard, protože Sokol se neúčastní žádné registrované soutěže, jde tedy hlavně o setkání bývalých rivalů a kamarádů, kteří proti sobě odehráli nespočet soutěžních utkání, někteří i za oba kluby. Milanovi Hejzlarovi přejeme brzké uzdravení po nepříjemném zranění ...

 Takže znovu za rok na vánoční den.

HC Baroni Opočno: Václav Vaněk - Zbyňek Zácný, Tomáš Hejduk, Milan Šitina, Jan Jedlička, Pavel Havlíček, Vladislav Černík, Kamil Žid, Dušan Felcman, Tomáš Pavlík, Gusta Gábor,

TJ Sokol Semechnice: Jiří Chalupný - Petr Novotný, Pavel Žid, Dušan Janský, Martin Chudý, Pavel Petera, Jiří Dvořák, Milan Rejchrt, Milan Hejzlar, Václav Frýda, Pavel Gois, Pavel Franc

Branky: Vladislav Černík 2, Jan Jedlička - Václav Frýda 3, Pavel Franc 2, Milan Rejchrt 2, Pavel Gois, Pavel Petera

Sezóna 2019 - 2020

Utkání starých gard  24.12. 2019

HC Baroni Opočno - TJ Sokol Semechnice 5:7

 Tradiční utkání starých gard mezi HC Opočno a Sokolem Semechnice má již své pevné datum na Štědrý den dopoledne, kdy někteří z aktérů opravdu přesně na den po roce obuli brusle, aby předvedli, že ze svého umění nic nezapomněli. Jedinou změnou oproti minulým mačům byla skutečnost, že do branky Opočna nemusel semechnický „host“ Václav Vaněk, který na sebe navlékl dres, jenž mu je nejbližší, a domácí svatyni tak obsadil Lukáš Růžička.

 Stejně jako v minulém roce se z výhry radovala stará garda Semechnic, tentokrát v poměru 7:5. Bylo to vlastně poslední derby, které mohli fanoušci v této sezoně vidět, protože A tým Sokola Semechnice odstoupil z probíhající sezoně KLM.

 Výsledek utkání nebyl důležitý, hlavním cílem bylo setkání kamarádů a rivalů, ale také skutečnost, že se nikomu nic nestalo a všichni se tak mohou těšit na příští derby v roce 2020.

 

 

Sezóna 2018 - 2019

Utkání starých gard  24.12. 2018

HC Baroni Opočno - TJ Sokol Semechnice 2:4

Vyloučení 1:2, místo vyloučení trestné střílení, bez využití

Branky: Slezák, Židík - Frýda 2, Rejchrt, Hejzlar

Rozhodčí - Smola

Opočno: Vašek Vaněk - Jarda Serbousek, Dušan Felcman, Tomáš Pavlík, Karel Petr, Pavel Havlíček, Roman Slezák, Gusta Gábor, Aleš Pinkas, Zbyňďa Zácný, Jirka Židík

Semechnice:  Jirka Chalupný - Petr Tláskal, Dušan Janský, Petr Novotný, Leoš Effenberk, Pavel Žid, Milan Hejzlar, Pavel Franc, Milan Rejchrt, Pavel Petera, Vašek Frýda

 Jak už se stalo tradicí, 24.12. se utkávají týmy starých gard věčných rivalů HC Baroni Opočno a TJ Sokol Semechnice. Dnes měli navrch hráči semechnického Sokola. Hned od začátku utkání se ujali vedení brankou Milana Rejchrta. Za tohoto stavu se šlo, teda nešlo do kabin, protože led se dělal až po druhé třetině.  Hráči Baronů hrozili z útoků Romana Slezáka, Pavla Havlíčka a nebezpečného Gusty Gábora. Ale byli to Sokolové, kteří zvýšili náskok Vaškem Frýdou na stav 0:2. Jirka Chalupný v brance hostí byl k nepřekonání.  Na tříbrankový rozdíl utíkají semechničtí po brejku Milana Hejzlara a ten překonává vypůjčeného gólmana Vendu Vaňka, nebýt jeho, tak Baroni prohrávají o více branek. Baroni se pokouší zvrátit výsledek a z mnoha pokusů se to povede Romanu Slezákovi, který se dostane přes obránce Sokola a snižuje střelou pod víko na 1:3. Za tohoto stavu se šlo opravdu do kabin.  Hráči posilněni Žiďákovo a Gustovo slivovicí se vrací na led na poslední dějství. Ve vyrovnaném utkání, zvyšuje na 1:4 znovu Venda Frýda. Jirka Židík "chválil" během utkání výborný led upravený novou rolbou. Tým Baronů přestavěl řady a z obrany jde místo Zbyňka Zácného do útoku Dušan Felcman. Hned na to, po závaru před brankou Jirky Chalupného snižuje po přihrávce Dušana Felcmana Jirka Židík, stav je tedy 2:4. Ke konci utkání měli řadu šancí hráči obou mužstev, ale dobře chytající gólmani už nepřipustí změnu výsledku, takže z derby odcházejí vítězně hráči Sokola a to už po třetí za sebou. Nutno podotknout, že Baroni nenominovali k utkání hráče, kteří mají více než 35 let z A týmu Baronů, kteří hrají I. krajskou ligu. Jen Romana Slezáka, který už podle svých slov přesluhuje.  Utkání se pomyslně dohrálo v kabině, kde se vypil soudek dobré Plzně a všichni spokojeni se rozjíždí k rodinám.

Foto z utkání

Sezóna 2017 - 2018

Utkání starých gard  24.12. 2017

 

HC Baroni Opočno - TJ Sokol Semechnice 8:10    

Opočno: Vaněk - Havlíček, Žid K., Pinkas, Pavlík, Felcman, Židík, Hvězda, Petr K., Slezák, Serbousek

Semechnice: Chalupný - Janský, Hejzlar, Petera, Gois, Effenberk, Frýda, Tláskal, Rejchrt, Mil., Žid, Novotný P., Dvořák, Kletečka J.

Foto z utkání

 Čůčo Karel Cup 2018 - 20.1. 2018 - Opočno

Sestava: Chalupný Jiří - Gois Pavel, Hejzlar Milan, Hejzlar Tomáš, Petera Pavel, Žid Pavel, Frýda Václav, Slezák Roman, Židík Jiří, Novotný Petr, Rejchrt Milan


 Tradiční turnaj v hokeji na počest tragicky zesnulých hráčů TJ Sokol Semechnice Míry Jarkovského a Karla Novotného.  Účastní se HC Skalka, Stará Garda Semechnice, SKN Hradec Králové. Stará garda obsadila první místo.

Stará garda Semechnice - SKN Hradec Králové  8:4

SK Skalka - SKN Hradec Králové  5:6

Stará garda Semechnice - SK Skalka  2:3

Foto z turnaje

Sezóna 2016 - 2017

Spolecnapopis

Utkání starých gard  24.12. 2016   

Tj-a-baroni

HC Baroni Opočno - TJ Sokol Semechnice 5:6 sn

Opočno: Vaněk - Jiruška, Frelich,  Slezák, Pinkas, Hvězda, Pavlík, Gábor, Havlíček, Petr, Žid K., Felcman

Semechnice: Chalupný - Janský, Kletečka V., Kovář, Hejzlar, Petera, Effenberk Herzán, Tláskal, Franc, Žid, Rejchrt Mil., Dvořák

Branky: Pinkas, Havlíček, Jiruška, Žid, Slezák - Franc 2, Dvořák, Kletečka, Rejchrt

Foto z utkání

Sezóna 2015 - 2016

  Sestava na foto: Chalupný - Franc, Janský, Gois, Petera, Rejchrt, Herzán, Hejzlar, Kafka, Volf, Žid, Effenberk, Dohnal

Čůčo Karel Cup 2015 - 5.12. 2015 - Nové Město nad Metují

Cuco-karel-cup-2015-32

 Tradiční turnaj v hokeji na počest tragicky zesnulých hráčů TJ Sokol Semechnice Míry Jarkovského a Karla Novotného.  Účastní se HC Skalka, Stará Garda Semechnice, SKN Hradec Králové.

Foto z turnaje

Sezóna 2014 - 2015

Utkání starých gard 24.12. 2014

HC Baroni Opočno - TJ Sokol Semechnice  5:4

Opočno: Řízek - Židík, Pavlík, Hvězda, Šafář, Jiruška, Havlíček, Gábor, Jirka, Serbousek, Černík, Petr, Slezák, Felcman

Semechnice: Chalupný - Kletečka J., Janský, Kovář, Novotný, Petera, Effenberk, Herzán, Žid, Franc, Kafka, Dohnal, Rejchrt Mil.

  Stejně jako k poslednímu dni v roce patří neodmyslitelně silvestrovské derby Sparta – Slavia, tak na Štědrý den se už stává tradicí, že se na zimním stadionu v Opočně utkávají staré gardy domácích Baronů a Semechnic.

  Do derby mohou nastoupit pouze hráči starší 35 let, jiná omezení k účasti nejsou. Loňský zápas skončil remízou 6:6 a na nájezdy vyhrály Semechnice. I když se jedná o zápas „starých pánů“, nastoupilo v obou týmech několik hráčů hrajících krajskou soutěž za A-týmy a rivalita byla znát i v tomto přátelském utkání. Po dvou třetinách byl na světelné tabuli stejný stav jako v zápase áček před čtyřmi dny – 3:1 pro Semechnice. V poslední části však Baroni spustili brankostroj a čtyřmi góly zápas otočili. Semechnice už jen snížily, a proto se letos z výhry 5:4 mohlo radovat Opočno. 

 Útěchou pro hosty byly závěrečné nájezdy, v kterých zvítězili 5:4. Přes rivalitu obou týmů nešlo ani tak o výsledek jako spíš o to, že se nikdo nezranil a všichni se ve zdraví mohli zúčastnit závěrečné „tiskové konference“.

Foto z utkání

Sezóna 2013 - 2014

Sestava na foto: Chalupný, Vaněk - Herzán, Hejzlar, Petera, Dohnal, Kletečka J., Effenberk, Machač, Dvořák, Žid, Franc, Volf, Rejchrt Mil., Kafka

Utkání starých gard 24.12. 2013

HC Baroni Opočno - TJ Sokol Semechnice  6:7 sn

Foto z utkání