Osobnosti semechnického hokeje

Václav Martinek

Václav Martinek se narodil 12.července 1924 jako první syn do rodiny zemědělce Václava a Marie Martinkových.Po absolvování základní školy v Semechnicích pokračoval na zemědělské škole v Opočně a přitom pomáhal v hospodářství svých rodičů. V roce 1957 se oženil se Slávkou Lelkovou. Po smrti rodičů spolu soukromě hospodařili až do roku 1982, kdy vstoupil do JZD Trnov. Tam pracoval v živočišné výrobě, až do důchodu a dosahoval výborných výsledků při odchovu malých prasat. V roce 1989 ovdověl.

V posledních letech svého života byl v péči svého mladšího bratra Josefa a jeho manželky Lenky. Protože byl od mládí velmi aktivní, měl i hodně koníčků. Byl aktivním členem dobrovolného hasičského sboru, v pozdějším věku vášnivým zahrádkářem, celý život pravidelným hráčem karet. Největším životním koníčkem se mu stal lední hokej.

Bruslit se naučil jako každý Semechňák na zdejším rybníku. Po několika odehraných letech v Krčíně přestoupil do rodných Semechnic, aby se spolupodílel v roce 1939 na založení zdejšího hokejového oddílu. Zde odehrál dlouhých 30 sezón. Po skončení aktivní hráčské kariéry vychovával hokejisty jako trenér, funkcionář a neúnavný organizátor. Několik let byl také členem trenérské rady krajského hokejového svazu.Pro svou upřímnou a optimistickou povahu byl velmi oblíbený.

Dne 23.února 2009 opustil naše řady po delší nemoci ve věku nedožitých 85 let. Jenom osud chtěl, aby se nedožil výročí 70 let od založení našeho hokejového oddílu, který tak miloval.

Martinek1

Vlastimil Franc

Pan Vlastimil Franc se narodil v Semechnicích a zde žil až do svých 25 let. Po úspěšném absolvování školy se vyučil u soukromého obchodníka obchodním příručím a několik let působil v tomto oboru. Od svého mládí byl nadaný sportovec a vynikal ve všech odvětvích.

Bruslil - brázdíval přilehlé rybníky v naší obci. Měl mimořádné schopnosti a od svých 15 let oblékal dres a hrál za místní oddíl Sokola. Mezi spoluhráči byl přezdíván "Bukna".Za jeho působení bylo docíleno značných úspěchů v rámci tehdejšího Východočeského kraje a on na nich měl nemalou zásluhu. V roce 1957 přestoupil do ligového celku Pardubic, kde úspěšně působil 13 sezón. V Pardubicích se také trvale usídlil a založil zde rodinu.

Po skončení ligové činnosti odešel na 3 sezóny jako hrající trenér do Jugoslávie. Po návratu opět nastoupil v našem mateřském oddílu, aby ještě dalších 13 sezón pomohl ke značným úspěchům semechnického hokeje. Svoji bohatou hráčskou činnost skončil v roce 1984.

Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva, která se zaryla do hokejových srdcí všech příznivců. Dne 30.11. 1993 ve věku nedožitých 62 let opustil naše řady.

Franc

Míra Jarkovský

V sobotu 5.ledna 2008 náhle opustil naše řady dlouholetý hráč, kapitán a později trenér Míra Jarkovský, přezdívaný "Čůčo". Za náš hokejový oddíl odehrál s číslem 11 na zádech za šestnáct sezón 250 zápasů, ve kterých vstřelil 164 branek. Po skončení své aktivní hokejové činnosti trénoval dorost a juniory.

Stále vzpomínáme a nikdy nezapomeneme na jeho hokejové dovednosti, kterými bavil nespočetné řady diváků ledního hokeje.

Cuco

Dne 22. března 2021 nás zasáhla velmi smutná zpráva, ve věku 47 let nás opustil spoluhráč, ale hlavně výborný kamarád Marian Číšecký.

Tapeta-cisecky-2021